Лежак для сауни

До вибору бруса полиць потрібно поставитися уважно, оскільки саме з цим матеріалом контактуватиме Ваша шкіра під час лазневих процедур.

Ми пропонуємо брус полиць (вільха та липа) високої якості. Деревина цих порід не містить смоли й має низьку щільність. Це означає, що навіть при високій температурі в сауні, брус полиць не нагріватиметься, що виключить ризик опіку.

Зробити полиці у сауні самостійно не складно.

Спочатку встановлюється дерев’яний каркас, зібраний з кількох стійок, для виготовлення яких використовується брус перетином не менше ніж 50х70мм. Стійки між собою скріплюються відрізками такого ж бруса. Головна вимога до каркаса полягає у його стійкості та надійності. Для цього стійки можна прикріпити безпосередньо до стін будівлі.

Лежак для сауны

 

 

Липа/вільха:

20×80×1000-3000 100грн./п.м.

25×80×1000-3000 125грн./п.м.

Відстань між дерев’яними стійками не повинна перевищувати 60 см. Це допоможе уникнути прогину дощок для настилу. Дошки кріплять уздовж або поперек на відстані не менше 1 см, що дозволяє вільно рухатися повітряним потокам у будь-якому напрямку.
Для кріплення дошки полиця до каркаса можна використовувати металеві шурупи, але вкручувати їх необхідно знизу: через бруси в дошку. Таким чином, ви не доторкнетеся голим тілом до розжареного металу.

Кількість полиць обмежується висотою стелі та особливостями приміщення.
Полиці в лазні зазвичай мають форму сходів. Найвища температура на верхньому ярусі, а найнижча – на першому ступені. Знавці та любителі російської лазні запевняють, що паритися потрібно поступово, спочатку прогрітися на нижній сходинці, а потім уже можна забратися на вершину. Наявність кількох рівнів полиць дозволяє почуватися комфортно паряться з різними температурними уподобаннями.

Якщо висота приміщення дозволяє, полиці роблять у три яруси.
Розміри полиць у лазні повинні бути достатніми для зручного розташування на них дорослої людини. Відстань між стелею та верхньою полицею має бути такою, щоб було зручно сидіти, тобто. не менше 105 см. При більшій відстані неможливо скористатися гарячим повітрям, що знаходиться під стелею.
Верхні полиці мають бути широкими (від 60 до 80 см). Там зазвичай лежать.
Ширина полиць, які розташовані нижче, може становити 40 см. Ця ширина мінімальна для комфортного сидіння.

Лежак для сауни, лазні не фарбують, не лакують і нічим не просочують, щоб не дратувати оголену, розпарену шкіру.